רוצה הרצאה חווייתית לחוג בית? מגוון הרצאות מעניינות לחוגי בית

אחת מצורות הבילוי שנעשית יותר ויותר נפוצה היא חוגי בית.

חוג בית הוא בעצם התארגנות של מספר אנשים המחפשים דרך בילוי שונה ולא קונבנציונלית

חוגי בית הם מפגש חברתי מהנה ומעשיר  ובמרכזו מופיע מרצה המעביר הרצאה בנושא שמרתק ומהנה את הנוכחים.  הצלחת חוג בית היא ביחס ישיר ליכולת המרצה לרתק את מאזיניו ולהעביר להם חוויה מעשירה ומעניינת.

 ההרצאות שלי משלבות סיפורי פולקלור, אגדות מתרבויות שונות, תזונה, חידושים מעולם המדע, היסטוריה, כימיה, בוטניקה, רפואה ועוד

התוכן העשיר, הגיוון והתועלת המעשית שבהרצאותיי מהווים חויה תרבותית מהנה שתגרום להצלחת חוג הבית שלכם

נותר רק לבחור את ההרצאה המתאימה ביותר לחוג הבית שלך ולהתקשר 050-9007472:

סודות הקפאין
שאלת את עצמך פעם כמה כוסות קפה רצוי לשתות ביום? למה קפאין מעורר? ולמה לא כדאי לתת לכלב שלי מחפיסת השוקולד?    בהרצאה זו נצא עם הקפאין למסע מופלא שחוצה יבשות זמנים ותרבויות דרך סיפורם המרתק של המשקאות קפה תה קקאו וקוקה קולה.

נבין את השפעתו השלילית והחיובית של הקפאין על גופנו, נלמד מהי כמות הקפאין  היומית המומלצת ומדוע הקפאין ממכר. נדלג בין מטעי הקקאו והקפה לשדות התה הירוקים ונופתע משימושיו השונים של הקפאין בתעשייה באקולוגיה ובחקלאות.

ההרצאה מיועדת לכל אוהבי הקפה השוקולד והתה…

ניחוח התבלין
על טעם וריח אין מה להתווכח או שיש… האם נענה ומנטה זה אותו צמח ולמה יש להם ריח שונה? מדוע אנו מרגישים תחושה של קור בשימוש במנטה? מיהו צמח התבלין אותו כדאי להכניס לתוך הגרביים ומי התבלין שיכול להציל את העולם? מי הם הזרעים המתוקים המתבלים יינות ומסווים טעם מריר של תרופות? הרצאה מתובלת במיוחד.

כוחו המרפא של החורש הים תיכוני
החורש הים תיכוני מציג שפע של צמחים בעלי פעילות רפואית. מי הצמח שיכול לאזן את רמת הסוכר בדם ומי הוא הצמח שיכול לעזור לנו נגד כאבי בטן? מאיזה צמח מייצרים תרופה לאי ספיקת לב ומדוע הוא כל כך רעיל? מיהו הצמח היכול לשמש כתחליף למברשת שיניים ומי יכול לעזר נגד כי קיבה?

אוצר מן הטבע
אל עולם התרופות נצעד דרך שבילי ההיסטוריה ודרך סיפורים שונים, מלקט בשדה ועד ייצור תרופות סינתטיות במעבדה. נבין מדוע החלו לייצר תרופות ומה ההבדל בין תרופה קונבנציונלית לצמח מרפא. נדון בשאלות כמו מדוע מייצרים הצמחים את חומרי המרפא? ומה עדיף צמחים מהטבע או תרופות מהמדף?
בהרצאה נכיר את עולם התרופות מצד אחד, את עולם צמחי המרפא מהצד השני ואת הקשר בניהם.

גנן גידל דגן בגן
מהגילוי של הכנת הלחם הראשון ועד ההשבחות הגנטיות של היום: המאכל הבסיסי ביותר של האדם, הלחם, יוביל אותנו למחוזות נפלאים, לסיפורי אמונות עמים ופולקלור, להכרת הערך התזונתי של חיטה, שעורה שיבולת שועל ושיפון, לבירור מיתוסים שונים ולראיה צרכנית נבונה.

"רק בגלל הרוח"
על החיים במצפה גלילי בקצה ההר – ייחודה של הקהילה המתגוררת בהררית, דרך חיים, אמונות, מנהגים וחינוך.

להרצאות נוספות

הרצאות בנושאי בריאות לימור אלמוג ביולוגית M.Sc

   050-9007472     almoglimor@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *